Πιστοποίηση Αγγλικής Γλώσσας LCCI: Έναρξη μαθημάτων τέλη Σεπτεμβρίου

Τα μαθήματα για την πιστοποίηση

LCCI English for Accounting

ξεκινούν τέλος Σεπτεμβρίου.

H Δευτέρα, 26/09/2016

έχει οριστεί ως η ημέρα δημιουργίας του τμήματος, γνωριμίας με τους εισηγητές

και παραλαβής της διδακτέας ύλης.

Σύντομα θα ενημερωθείτε για το πρόγραμμα των μαθημάτων.

Το κόστος ανέρχεται:

• για τα μέλη του Λ.Σ.Α.:        800,00€
  • για τα μη μέλη του Λ.Σ.Α.:   960,00€

Στην τιμή περιλαμβάνονται: το κόστος για τα δίδακτρα, το έντυπο υλικό, ο φόρος και τα εξέταστρα για LCCI και Ε.ΣΥ.Δ..

Τρόπος πληρωμής:

• 50% προκαταβολή τη Δευτέρα 26/09/2016
  • εξόφληση 10 ημέρες πριν από την ολοκλήρωση των μαθημάτων.

Οι υποψήφιοι θα λάβουν 2 πιστοποιητικά.

Παρακαλούμε πολύ, όπως μας ενημερώσετε για την συμμετοχή σας στο πρώτο τμήμα μαθημάτων, συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα:

Δήλωση συμμετοχής

LCCI English for Accounting

Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2016

Ονοματεπώνυμο
Επάγγελμα
Διεύθυνση Οδός   Αριθμ.
Περιοχή   ΤΚ
Κινητό   Fax
ΑΦΜ   ΔΟΥ

Επιπλέον, σας αποστέλλουμε τον σχετικό σύνδεσμο, μέσα από τον οποίο μπορείτε να κάνετε το τεστ αξιολόγησης ώστε να γνωστοποιηθεί το υπάρχον γνωστικό επίπεδο:

Τι πρέπει να γνωρίζετε για το τεστ αξιολόγησης:

• Για να μην χάσει την βαρύτητά του ως μέσο αξιολόγησης, θα πρέπει να συμπληρωθεί μέσα σε 40 λεπτά (maximum).
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν πρέπει να επιστρέψετε στην προηγούμενη ερώτηση.
  • Μόλις απαντήσετε στα 42 ερωτήματα, πατήστε κατ’ευθείαν το «finish», χωρίς να ελέγξετε τις απαντήσεις που έχετε δώσει και προχωρήστε στην εκτύπωση του αποτελέσματος.
    Αποστέλλετε το αποτέλεσμα στο e-mail μας: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όλες οι πιστοποιήσεις LCCI είναι:

• παγκοσμίως αναγνωρισμένες πιστοποιήσεις Αγγλικής γλώσσας, από τον εξεταστικό φορέα του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου του Λονδίνου
  • αναγνωρισμένες από δημόσιους φορείς, εκπαιδευτικούς οργανισμούς, πολυεθνικές εταιρίες και εργοδότες παγκοσμίως
  • αναγνωρισμένες από το ΑΣΕΠ και διαπιστευμένες από το Ε.ΣΥ.Δ παρέχοντας την αντίστοιχη μοριοδότηση στους διαγωνισμούς και προκηρύξεις

Τα οφέλη με την απόκτηση της αγγλικής πιστοποίησης

LCCI International Qualifications είναι:

• Απόκτηση γνώσεων Αγγλικής γλώσσας στον τομέα κάθε ενδιαφερόμενου (π.χ. English for Business, English for Accounting, English for Tourism etc.)
  • Αναβάθμιση και διαφοροποίηση του βιογραφικού σας
  • Αύξηση των μορίων σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας με συνεργάτες του εξωτερικού
  • Ικανότητα σύνταξης reports, οικονομικών καταστάσεων κ.ά. στην Αγγλική γλώσσα