Ο Λογιστικός Σύλλογος Αθηνών διοργανώνει

Η συμπλήρωση του εντύπου Ν και οι ενδιαφέροντες κωδικοί των εντύπων Ε1 και Ε3

Παραδείγματα και εφαρμογές - Πλήρης ανάλυση

ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ:

Στο σεμινάριο θα γίνει αναφορά στις αλλαγές στη φορολογία εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων και στη συμπλήρωση των εντύπων φορολογίας εισοδήματος.

Πιο συγκεκριμένα θα γίνει αναφορά:

🔸Σε όλους τους κωδικούς του εντύπου Ν με παραδείγματα και εφαρμογές.
🔸Στους ενδιαφέροντες κωδικούς του εντύπου Ε3 με πλήρη ανάλυση καθώς και στην κατάσταση της φορολογικής αναμόρφωσης.
🔸Στους ενδιαφέροντες κωδικούς του εντύπου Ε1 με παραδείγματα και εφαρμογές.
🔸Στα ειδικά θέματα του εντύπου Ε2, βραχυχρόνιες μισθώσεις, αποζημιώσεις χρήσης κ.λπ.
🔸Στη νέα εκκαθάριση της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων και στους τρόπους πληρωμής και επιστροφής των σχετικών φόρων.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ:

📆 ΠΕΜΠΤΗ 25/05/2023

🕔 17:00-22:00

💻ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ-Πλατφόρμα zoom ΛΣΑ

Το σεμινάριο θα βιντεοσκοπηθεί και θα παραμείνει διαθέσιμο διαδικτυακά για μία εβδομάδα, προς εξυπηρέτηση των συμμετεχόντων

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Για τα μη μέλη:  40,00 €

Για τα οικονομικά τακτοποιημένα μέλη άλλων Συλλόγων Λ/Φ: 25€ (Απαιτείται προσκόμιση επιβεβαιωτικού εγγράφου, π.χ. βεβαίωση μέλους από τον εκάστοτε σύλλογο)

Για τα οικονομικά τακτοποιημένα μέλη του Λ.Σ.Α.:  20,00€

(Ετήσια συνδρομή μέλους στον Λ.Σ.Α.: 70,00€ / Παροχές συνδρομής: Εκπτώσεις σε σεμινάρια, ερωτήματα, προσφορές, κλπ )

ΤΡΟΠΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

ΚΑΤΑΘΕΣΗ: Η κατάθεση μπορεί να γίνει στον αριθμό λογαριασμού του Λ.Σ.Α. στην τράπεζα ΠΕΙΡΑΙΩΣ με τα στοιχεία:

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ:

Αρ. Λογ/μού: 5052009693597,
ΙΒΑΝ: GR9301720520005052009693597
Δικαιούχος: Λογιστικός Σύλλογος Αθηνών

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ:

Νικόλαος Καλαμαράς

Λογιστής - Φοροτεχνικός Α΄ τάξης, Εσωτερικός Ελεγκτής επιχειρήσεων. Εισηγητής Οικονομικών Σεμιναρίων με μεγάλη διδακτική εμπειρία.

Μιχάλης Πόλυγγερ

Πρόεδρος ΛΣΑ, Μέλος Επιτροπών ΟΕΕ σε Υπουργεία

ΧΟΡΗΓΟΣ

H ASTBOOKS προσφέρει 5 ΔΙΤΟΜΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ

στους συμμετέχοντες του σεμιναρίου με κλήρωση που θα γίνει στο τέλος της εκδήλωσης!

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ